Haber

Meclis’te ‘Beyaz Toros’ tartışması: Bizden önce faili meçhuller vardı

TBMM’deki Adalet Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ile İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli arasında “Beyaz Toros” tartışması yaşandı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre AK Partili Çelebi, HDP’lilere, “Geçmişte siz Kürtçe konuştuğunuzda alıyorlardı ensenizden beyaz Toroslara koyuyorlardı. Bizden önce faili meçhuller vardı. Şimdi siz Ağrı’da, Şırnak’ta, Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de, Mersin’de, Yozgat’ta otobüsün üzerine çıkıp, Kürtçe propaganda yapıyorsunuz; kimse bir şey diyor mu? Çocuğunuza ‘Zozan’ adını veremiyordunuz. Bizden önce faili meçhuller vardı, şimdi bir tane gösteremezsiniz” dedi.

Çelebi’nin sözlerine tepki gösteren İYİ Partili Cinisli, “Devlete iftira atıyor. Beyaz Toros ne demek oluyor” dedi. Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz da tartışma üzerine Çelebi’ye, “Beyaz Toros ile devleti mi kast ettiniz?” sorusunu yöneltti.

Çelebi ise ‘’Devleti kastettiğim yok. Özgürlükler konusunda iktidarımızın Türkiye’ye getirdiklerini söylüyorum. Kamuda da kendinizi söz edebiliyorsunuz. Bunu söylüyorum” yanıtını verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu