Ekonomi

Ripple CEO’su SEC’in kontrolü kaybetmeye başladığını iddia ediyor

Investing.com – dalgalanmaCEO Brad Garlinghouse, ABD SEC ile ilgili görüşlerini Twitter üzerinden paylaşmaya devam ediyor.

Garlinghouse, son gönderisinde SEC’in Bu haftaki davalarda değerli darbeler yediğini vurguladı. Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty’nin mesajından alıntı yapmak GarlinghaneSEC, Voyager geliştirme ve Grayscale davasındaki son karara atıfta bulunarak, şu anda haftanın başı olmasına rağmen SEC için elverişli bir hafta olmayacağını söyledi.

SEC ve Ripple arasındaki davada, Yargıç Torres’in değerleme uzmanlarını kabul etmeyi nihai olarak reddetmesi, SEC’in XRP’yi menkul kıymet olarak uygulamasında değerli bir darbe olarak yorumlandı. Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, Ripple’ın bu gelişme üzerine orta düzeyde olumlu bir sonuç alacağına dair beklentisinin arttığından bahsetti.

Ripple işvereninin de belirttiği üzere SEC, bu hafta içinde bulunduğu kripto davalarında beklediği sonuçları alamadı. İlk olarak, ABD iflas mahkemesi SEC’in temyiz başvurusunu tatmin edici bulmadı. gezgin satın almadı, olumlu yanıt verdi. Daha sonra SEC, Grayscale’in izin verilmeyen spotunun olduğuna karar verdi. bitcoinETF’sine karşı açtığı davada, yargıçlar gri tonlama lehine soruşturma açtı. Mahkeme yargıçları, dolandırıcılık endişelerine karşı vadeli işlemlere dayalı ETF’ler kabul edilirken Grayscale’in Spot ETF başvurusunun neden reddedildiğini sorguladı.

Devam eden davalardaki son gelişmelere göre SEC kripto piyasası üzerindeki baskısını artırsa da mahkeme salonunda işler düzenleyici lehine devam etmiyor gibi görünüyor.

XRP’de son durum

Ripple davasında ortaya çıkan son görüşler ve orta kararın yakın zamanda çıkabileceği yönündeki beklentiler sürerken, XRP yatırımcıları bu gelişmeleri olumlu fiyatladı. Kripto piyasalarında genel düşüş eğilimi devam ederken, XRP’de bu hafta kısmi yükselişle piyasadan ayrılan bir fiyat hareketi var. XRP, toplam piyasa fiyatı bu hafta %3’ün üzerinde artışla %2’ye yakın düşüşle 0,38 dolar sınırında. İlk 10’daki tüm kripto varlıklar negatif seyrini sürdürürken, kripto para birimi pozitif hareketini sürdürüyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu